بایگانی نوشته‌ها


دوره آموزش جامع مهارت‌های برشته کاری (رست قهوه) آکادمی اسپرسوی ایلیا

دوره آموزش جامع مهارت‌های برشته کاری (رست قهوه) آکادمی اسپرسوی ایلیا

دوره آموزش جامع مهارت‌های برشته کاری یا همان رست قهوه در قالب 4 جلسه آموزشی ۶ ساعته بصورت خصوصی و انفرادی در آکادمی ایلیا ارائه می‌شود و این دوره، جزو پیشرفته‌ترین دوره‌های آموزشی به حساب می‌آید. در این دوره مواردی چون مهارت‌های خرید و انتخاب دانه‌های قهوه، برشته کاری، مدیریت مالی صحیح تولیدات قهوه، قیمت گذاری و مهارت‌هایی چون ارزیابی کیفی قهوه، مهارت‌های چشایی و... آموزش داده می‌شود و کلیه افراد حتی برشته کاران نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند و مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

تفاوت نسکافه با قهوه

تفاوت نسکافه با قهوه

​​​​تفاوت قهوه و نسکافه (قهوه فوری) یکی از مهمترین موضوعاتی است که علاقه‌مندان به قهوه و نسکافه همیشه آن را از خود سوال می‌کنند. باید بدانید منظور از قهوه همان قهوه آسیاب شده است و منظور از نسکافه همان قهوه فوری است که در بین ما ایرانی‌ها به نام‌های قهوه و نسکافه رواج پیدا کرده است.

تفاوت قهوه تجاری و تخصصی

تفاوت قهوه تجاری و تخصصی

تحقیقات معتبر نشان داده بسیاری از افراد قهوه تخصصی را برای نوشیدن انتخاب می‌کنند اما چرا؟ به راستی چه تفاوتی میان این دو نوع قهوه وجود دارد؟ در ادامه‌ی مطالب این صفحه با ما همراه باشید تا درباره تفاوت قهوه تجاری و تخصصی سخن بگوییم و اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دوره آموزش باریستا صفر تا صد بصورت حرفه ای

دوره آموزش باریستا صفر تا صد بصورت حرفه ای

یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین شغل‌های دنیا، باریستایی است. این شغل علاوه‌‌بر داشتن هیجان هنگام کار، در هر مکان و هر زمان برای کسب درآمد مفید بوده و یکی از شاخه‌های پردرآمد محسوب می‌شود. به‌طور کلی داشتن پشتکار، خلاقیت و سلیقه، مواردی هستند که به باریستاها بسیار کمک می‌کنند. باریستا شخصی است که نوشیدنی‌های گرم و سرد را بر پایه اسپرسو تهیه می‌کند. این افراد در کافه‌ها به تولید نوشیدنی‌های سرد و گرم بر پایه قهوه و... می‌پردازند.

تاریخچه قهوه ترک و خواص آن

تاریخچه قهوه ترک و خواص آن

قهوه ترک چیست؟قهوه ترک (به ترکی استانبولی Türk kahvesi) شیوه‌ای برای سرو قهوه بوده که در این روش دانه‌ها برشته‌ شده و بعد از پودر شدن، این دانه‌ها در قهوه‌جوشی به اسم جذوه جوشانده و در فنجان سرو می‌شود.

از بزرگان
چه چیزی در این جهان می‌تواند لوکس‌تر از یک کاناپه، یک کتاب و یک فنجان قهوه باشد؟
بیش‌تر بخوانید
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...