بایگانی نوشته‌ها


دنیای شگفت انگیز قهوه

دنیای شگفت انگیز قهوه

ما در این صفحه قصد داریم در مورد چرخه طعمی قهوه اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهیم و اینک به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب این صفحه همراه ما باشید.

تاریخچه قهوه

تاریخچه قهوه

 گیاه قهوه برای نخستین بار در شهری در جنوب غربی اتیوپی کشف شد که یک دامدار کالدی توسط یک گله بزی که داشت متوجه خاصیت و انرژی این دانه‌ی محبوب شد.

قهوه عربیکا چیست؟

قهوه عربیکا چیست؟

قهوه عربیکا گونه‌ای از گیاه قهوه است که در اصل در کوه‌های یمن در شبه‌جزیره عربستان رشد می کند. این گونه از قهوه در ارتفاعات جنوب‌غربی اتیوپی و جنوب‌شرقی سودان هم رشد می‌کند. هم‌چنین با نام‌های «قهوه کوهی» و «درختچه قهوه عربستان» هم شناخته می‌شود. این نوع از قهوه خالص‌ترین قهوه ی موجود در دنیاست.

دوره آموزش باریستا صفر تا صد بصورت حرفه ای

دوره آموزش باریستا صفر تا صد بصورت حرفه ای

یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین شغل‌های دنیا، باریستایی است. این شغل علاوه‌‌بر داشتن هیجان هنگام کار، در هر مکان و هر زمان برای کسب درآمد مفید بوده و یکی از شاخه‌های پردرآمد محسوب می‌شود. به‌طور کلی داشتن پشتکار، خلاقیت و سلیقه، مواردی هستند که به باریستاها بسیار کمک می‌کنند. باریستا شخصی است که نوشیدنی‌های گرم و سرد را بر پایه اسپرسو تهیه می‌کند. این افراد در کافه‌ها به تولید نوشیدنی‌های سرد و گرم بر پایه قهوه و... می‌پردازند.

آیا قهوه شیرین است

آیا قهوه شیرین است

آیا قهوه شیرین است؟ چرا بعضی از قهوه ها شیرین اند؟ براساس تحقیقات صورت گرفته از متخصصان در حیطه قهوه، حدود ۵۰٪ از دانه های سبز قهوه از کربوهیدرات‌ تشکیل شده است.

دوره آموزش جامع مهارت‌های برشته کاری (رست قهوه) آکادمی اسپرسوی ایلیا

دوره آموزش جامع مهارت‌های برشته کاری (رست قهوه) آکادمی اسپرسوی ایلیا

دوره آموزش جامع مهارت‌های برشته کاری یا همان رست قهوه در قالب 4 جلسه آموزشی ۶ ساعته بصورت خصوصی و انفرادی در آکادمی ایلیا ارائه می‌شود و این دوره، جزو پیشرفته‌ترین دوره‌های آموزشی به حساب می‌آید. در این دوره مواردی چون مهارت‌های خرید و انتخاب دانه‌های قهوه، برشته کاری، مدیریت مالی صحیح تولیدات قهوه، قیمت گذاری و مهارت‌هایی چون ارزیابی کیفی قهوه، مهارت‌های چشایی و... آموزش داده می‌شود و کلیه افراد حتی برشته کاران نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند و مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

از بزرگان
چه چیزی در این جهان می‌تواند لوکس‌تر از یک کاناپه، یک کتاب و یک فنجان قهوه باشد؟
بیش‌تر بخوانید
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...