تفاوت نسکافه و قهوه چیست؟

تفاوت قهوه و نسکافه (قهوه فوری) یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که علاقه‌مندان به قهوه و نسکافه همیشه آن را از خود سوال می کنند. باید بدانید منظور از قهوه همان قهوه آسیاب شده است و منظور از نسکافه همان قهوه فوری است که در بین ما ایرانی‌ها به نام‌های قهوه و نسکافه رواج پیدا کرده است. ما در این مقاله سعی داریم تفاوت قهوه و نسکافه را بررسی کنیم و در این باره اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم و به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب این صفحه همراه ما باشید.


1.قهوه آسیاب شده از دانه‌های واقعی قهوه به دست می‌آید در حالی که قهوه فوری به این شکل نیست!

نوشیدنی قهوه یک دسته از دانه‌های قهوه می‌باشد که به اندازه کافی آسیاب شده است. در حالی که در مورد نسکافه و قهوه فوری این موضوع بسیار متفاوت است و نسکافه از قهوه آسیاب شده‌ای تهیه می‌شود که قبلا دم کشیده است، به همین خاطر می‌توان گفت که قهوه دارای طعم و بوی بیشتری نسبت به نسکافه است.

تفاوت نسکافه و قهوه در چیست؟

2.تفاوت قهوه و نسکافه در میزان کافئین

نسکافه به‌طور کلی نسبت به قهوه معمولی کافئین کمتری دارد، به این صورت که یک فنجان نوشیدنی نسکافه حدود ۳۰ تا ۹۰ میلی‌گرم کافئین دارد. میزان کافئین موجود در یک فنجان نوشیدنی قهوه بسته به اینکه اسپرسو، ترک یا فرانسه باشد تفاوت دارد. البته بعضی افراد بر این عقیده‌اند که با استفاده بیشتر از نسکافه می‌توانند به کافئین بیشتری دسترسی پیدا کنند که این امر معایبی مانند تلخی زیاد نوشیدنی و مشکلاتی برای سلامتی به همراه دارد.

3.تفاوت قهوه و نسکافه از بعد کیفیت

تفاوت قهوه و نسکافه شامل ابعاد اقتصادی نیز می‌شود، یکی از این ابعاد استفاده از قهوه‌های باکیفیت بسیار پایین و ارزان در نسکافه‌ها نسبت به قهوه‌ی آسیاب شده است. استفاده از قهوه روبوستا به جای قهوه عربیکا علت اصلی کیفیت پایین نسکافه‌ها و قهوه فوری می‌باشد. موضوعی که در تهیه قهوه توصیه می‌شود، ترکیب مقدار کمی قهوه روبوستا با عربیکا است که باعث شود ترکیب شما هم از لحاظ کیفیتی و هم از لحاظ کافئین در موقعیت مناسبی قرار بگیرد.

4.حل شدن در مایعات

نسکافه یا قهوه فوری فول کافئین

اگر قهوه را در یک استکان آب بریزیم به خوبی حل نمی‌شود اما درباره نسکافه این موضوع تفاوت دارد. پیش از این دانستیم که نسکافه دم‌شده و خشک‌شده است و همین را می‌توان دلیلی برای حل مناسبش در آب بدانیم‌. اگر شما نسکافه را در آب بریزید متوجه خواهید شد که خیلی راحت حل می‌شود اما این موضوع در مورد قهوه وجود ندارد و شما آن را با هر نوع مایعی که امتحان کنید و حل کنید باز هم به صورت جامد در آب باقی خواهد ماند و جامد ماندن قهوه به این صورت است که در ته لیوان ته‌ نشین می‌شود که دلیل ته نشین شدن و جامد ماندن قهوه را می‌توان فیبر زیاد آن بدانیم

5.زمان دم کردن برای قهوه آسیاب شده  بیشتر  است!

قهوه بهتر است یا نسکافه

زمان لازم برای دم کردن یک قهوه طولانی است و دم کردن آن با دستگاه مخصوص به خودش صورت می‌گیرد. در حالی که برای تهیه یک نسکافه اصلا چنین چیزی موردنیاز نیست و چیزی که شما برای تهیه یک لیوان نسکافه و قهوه فوری احتیاج دارید فقط یک لیوان آب جوش است که برای بسیاری از افراد به‌علت شرایط کاری و زمانی این مورد دارای اهمیت است.

6.تفاوت عطر و طعم قهوه و نسکافه

عطر قهوه‌ی تازه خیلی بیشتر از عطر نسکافه بوده و طعم قهوه تازه، نسبت به نسکافه تلخی بیشتری دارد. پودر قهوه را باید داخل ظرف دربسته و در محلی خشک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کنیم تا تازگی و کیفیت آن همچنان باقی بماند درحالی که نسکافه به‌علت نوع بسته‌بندی و داشتن مواد نگهدارنده، نیازمند چنین شرایطی نیست و برای مدت طولانی‌تری قابل استفاده است.

7.نوع فرآوری قهوه و نسکافه

نسکافه و روش های فرآوری با قهوه

قهوه پودری اغلب خالص است و فقط از آسیاب شدن دانه‌های قهوه به‌وجود می‌آید اما باید توجه داشته باشید نسکافه ترکیبی است که اگرچه قهوه هم دارد اما با موادی دیگر در کارخانه مخلوط و آماده می‌شود.

8.تفاوت در ساختار انواع قهوه و نسکافه

هم قهوه و هم نسکافه هر دو قهوه می‌باشند و خود قهوه گونه‌ای از دانه‌های قهوه می‌باشد که به‌صورت آسیاب شده است و در اختیار همه  قرار می‌گیرد اما نسکافه به این شکل نیست چرا که اول آن را دم می‌کنند و سپس آن را خشک می‌کنند. قهوه آسیاب شده نسبت به نسکافه دارای عطر و طعمی بیشتری است و کسانی که می‌خواهند نوشیدنی‌ای که نوش جان می‌کنند دارای عطر و طعم بیشتری باشد باید به جای نسکافه به سراغ قهوه بروند.

9.استفاده از دستگاه‌های قهوه‌جوش و اسپرسوساز

به‌طور کلی برای آماده‌سازی نسکافه نیازی به استفاده از قهوه‌جوش نبوده اما شما برای تهیه قهوه احتیاج به قهوه‌جوش دارید. باید توجه داشته باشید شما برای درست کردن یک لیوان نسکافه  فقط کافیست که مقدار معینی آب گرم در لیوان بریزید و سپس نسکافه خود را با آن حل کنید‌ و بعد از انجام این کار نسکافه شما آماده‌ی خوردن است‌.

کلام پایانی

ما امروز در اسپرسو ایلیا در مطالب این صفحه درباره‌ی تفاوت قهوه و نسکافه سخن گفتیم و در این باره اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دادیم و اینک در انتها امیدواریم مطالب این صفحه برای شما همراهان گرامی مفید بوده باشد.