قهوه عربیکا اتیوپی یرگاچف

از {{model.count}}

قهوه اتیوپی یرگاچف یکی از پرتقاضا ترین انواع قهوه در جهان است. این قهوه عطر و طعمی که دارد آن را به بهترین انتخاب برای نوشیدنی تبدیل کرده است. اکثر علاقه‌مندان به قهوهاین قهوه را پیشنهاد می‌کنند چراکه طعم دلچسب آن زبانزد بسیار یاز افراد است.

152,763
151,250 تومان
1%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
وزن محصول
وزن محصول را انتخاب کنید.
درجه آسیاب
درجه آسیاب را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

اتیوپی یرگاچف

قهوه یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در جهان است. با این حال، صنعت قهوه با چالش‌های پایدار اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی قابل توجهی مواجه است.

ما در این قسمت در رابطه با قهوه عربیکا اتیوپی یرگاچف به صورت پادکست توضیحاتی را به شما ارائه دایم و شما می‌توانید این توضیحات را در پادکست زیر گوش کنید.

پروفایل رست (برشتکاری) قهوه اتیوپی یرگاچف

قهوه عربیکا اتیوپی یرگاچف
قهوه عربیکا اتیوپی یرگاچف اورجین

تاریخچه قهوه اتیوپی یرگاچف

امروزه، اتیوپی پنجمین کشور بزرگ تولید کننده قهوه در جهان است و به عنوان خانه قهوه عربیکا و خاستگاه فرهنگ قهوه شناخته می‌شود. قهوه اتیوپی یرگاچف یکی از پرتقاضاترین انواع قهوه در جهان است و عطر و طعمی این قهوه آن را به بهترین انتخاب برای نوشیدنی تبدیل کرده است.

تنوع و طیف قهوه اتیوپی تقریبا باورنکردنی است. بسیاری از کارشناسان می‌گویند که اتیوپی تنها جایی است که قهوه به صورت بومی رشد کرده است و داستان کالدی، بارها و بارها گفته می‌شود. کالدی یک گله بز بود که پس از مشاهده انرژی که بزهایش از خوردن گیلاس دریافت کردند قهوه را کشف کرد. 

قهوه اتیوپی یرگاچف با عطر و طهم

 بعدها راهبان دم کرده را نوشیدند و به آنها کمک کرد که در طول عبادت شبانه بیدار بمانند. در حالی که این داستان سرگرم کننده است، در واقع، این احتمال وجود داشت که مردم قوم عشایری اورومو برای اولین بار گیاه قهوه و خواص نیروبخش آن را کشف کردند. بسیاری از این گونه داستان ها در مورد منشاء قهوه غیرمعمول هستند و کشف واقعی آن چیزی در حد حدس و گمان است.


منطقه جغرافیایی قهوه اتیوپی یرگاچف

تولید قهوه در اتیوپی یک سنت دیرینه است که قدمت آن به چندین قرن قبل باز می گردد. اتیوپی جایی است که Coffea Arabica، گیاه قهوه، سرچشمه می گیرد.

 این گیاه در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان رشد می کند.قهوه یرگاچف اتیوپی خود حدود 3 درصد از بازار جهانی قهوه را به خود اختصاص داده است. قهوه برای اقتصاد اتیوپی مهم است.

 حدود 60 درصد از درآمد خارجی از قهوه حاصل می شود، با تخمین زده می شود که 15 میلیون نفر از جمعیت برای امرار معاش خود به برخی از جنبه های تولید قهوه متکی هستند.

 قهوه اتیوپی یرگاچف از استان سیدامو در ارتفاعات اتیوپی در ارتفاع 1500 تا 2200 متری از سطح دریا می آید. در این ارتفاعات، دانه‌های قهوه را می‌توان به‌عنوان رشد شدید تعیین کرد. متمایزترین نت‌های طعمی که در تمام قهوه‌های سیدامو یافت می‌شوند، لیمو و مرکبات با اسیدیته تند روشن هستند.

 قهوه سیدامو شامل قهوه یرگاشفه و قهوه گوجی است. هر دو نوع قهوه بسیار با کیفیت هستند.

هرار در ارتفاعات شرقی اتیوپی قرار دارد. در ارتفاعات 1510 و 2120 متری رشد کرده است. این یکی از قدیمی ترین دانه های قهوه اتیوپی یرگاچف است که هنوز تولید می شود و به خاطر طعم میوه ای و شرابی متمایزش شناخته شده است.

اگرچه پردازش با دست انجام می شود، کارگران از نحوه طبقه بندی هر دانه بسیار آگاه و خبره  هستند.

دلیل این امر، جدای از تلقی Coffea arabica به عنوان یکی از بهترین قهوه های کوهستانی جهان، این است که این گیاه از فلات های سرسبز اتیوپی، واقع در قسمت شمال شرقی شاخ آفریقا سرچشمه می گیرد.

دانه های قهوه اتیوپی یرگاچف را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  •  Longberry
  • Shortberry 
  •  Mocha 

انواع longberry از بزرگترین دانه ها تشکیل شده و اکثر آن ها ازلحاظ ارزش و طعم باالترین کیفیت را دارند. گونه های Shortberry کوچکتر از لوبیای Longberry هستند، اما در شرق اتیوپی، جایی که منشأ آن است، به عنوان یک لوبیا مرغوب در نظر گرفته می شود.  همچنین انواع موکا یک کاالی بسیار ارزشمند است. موکا هرار به خاطر دانههای گالبی خود که اغلب شکالت، ادویه و نتهای مرکبات پیچیده دارند، شناخته میشوند.دان قهوه اتیوپی یرگاچف

ویژگی های قهوه اتیوپی یرگاچف

این قهوه شسته میشود، به این معنی که گیالسها دستهبندی میشوند، پالپ میشوند و سپس دانه های پوشانده شده با موسیالژ به مدت 36 تا 48 ساعت قبل از شستشوی نهایی تخمیر میشوند. سپس لوبیاهای مرطوب را روی تخت های مرتفع قرار می دهند و هر 2 تا 3 ساعت یکبار می چرخانند تا خشک شوند. این قهوه اسیدیته باالیی دارد و دارای رنگ های مرکباتی و گلی است. ویژگی منحصر به فرد این قهوه این است که کمی چربی دارد که به بدن و طعم کلی آن می افزاید.  کیفیت فوق العاده ای که دارد باعث رضایت بیشتر مردم شده است. کافئین پایینی دارد. طعم های زیادی از جمله میوه انگور، کارامل، وانیل و طعمی شیرین و مالیم دارد.

یک فنجان از این قهوه در طول زمان بهترین لذت را می برد زیرا طعم و تاثیر قهوه با تغییر دما تغییر می کند. صرف نظر از منطقه، شیرینی طبیعی قهوههای اتیوپی باعث میشود که بدون شیرین کنندههای اضافه از آنها لذت ببرید و دانههای اسپرسوی خوبی را درست میکنند. حتما این یکی را با دقت میل کنید زیرا الیه های زیادی برای تجربه وجود دارد. دانه های قهوه اتیوبی یرگاچف: پردازش مرطوب )شسته شده( گیاه قهوه از گونه های عربیکا هییرلوم است. حقایق سریع درباره قهوه اتیوپی یرگاچف: دانه های قهوه اتیوپی به دلیل پیچیدگی، عطر تند، کیفیت شراب و اسیدیته متمایز شناخته شده اند. انواع موروثی قهوه عربیکا را تولید می کند.

همچنین بخوانید :

قبل از خرید میتوانید با مشاورین ما در واتساپ و یا بصورت تلفنی مشاوره رایگان دریافت کنید.

نوع قهوه
Single Orgin
100 درصد عربیکا
کشور کشت کننده
اتیوپی | یرگاچف
میزان برشته کاری
ملایم
پروفایل رست
دارد
توضیحات
کافئین کم | تلخی متوسط | اسیدیته بالا | بادی متوسط | عطر زیاد
رایحه و طعم
شکوفه گل یاسمن | توت‌سانان به‌ ویژه بلوبری | مرکبات و چای سیاه
شماره پروانه بهداشت
16/59142/10
برند
عربیکا اتیوپی یرگاچف
ناشناس

nice

272 روز پیش ارسال پاسخ
مدیر سایت

خواهش میکنم

272 روز پیش ارسال پاسخ
مدیر سایت

خواهش میکنم

272 روز پیش ارسال پاسخ
زهرا معتمدی

ممنون از کیفیت کاراتون عالی بود

233 روز پیش ارسال پاسخ
حسن شیخی

تشکر بابت بسته بندی عالی و منظم و طعم عالی قهوتون

233 روز پیش ارسال پاسخ
راحله رنجبر

قهوه یرگاچف عطر و بوی خوبی داشت . بعد از سفارش خیلی زود به دستم رسید .

231 روز پیش ارسال پاسخ
مدیر سایت

رضایت شما مایه افتخار ماست.

231 روز پیش ارسال پاسخ
سینا علی نژاد

من قهوه یرگا چف سفارش دادم و امروز به دستم رسید در درجه اول بسته بندی مرتب و با کیفیت داشت که نظرم رو جلب کرد که پیام بزارم و اینکه قهوه رو هم تست کردم بسیار خوشمزه و عالی رست شده بود و مناسب ذائقه من بود . پیشنهاد میکنم کسانی که زیاد قهوه میخورن این مدل رو امتحان کنند .

229 روز پیش ارسال پاسخ
صادق علوی

قهوه تون واقعا عالی و طعمش بسیار ملایم و خاص پسند بود .

228 روز پیش ارسال پاسخ
رادبه نامقی

هرچقدر تعریف کنم نمیتونم حق مطلب رو ادا کنم. هم برای اسپرسو و هم فرانسه عالی جواب میده. رست ملایم روشن و تخصصی که کار هر برشته‌کاری نیست و کیفیت بالای دانه‌ها در کنار قیمت مناسب، کار رو تموم کرده.

228 روز پیش ارسال پاسخ
مدیر سایت

از رضایت شما خرسندیم.

227 روز پیش ارسال پاسخ
پرهام مجلسی

قهوه تون واقعا عالی و بسته بندی شیک بود ممنون از اسپرسو ایلیا

107 روز پیش ارسال پاسخ
مدیر سایت

خوشحالیم که مورد پسند شما واقع شد.

106 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...