تا اطلاع ثانوی ارسال سفارشات بیش از 15 کیلوگرم رایگان میباشد.

اسپرسو ایلیا

برشتکاری قهوه اسپرسو ایلیا

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

TDS متر چیست؟

فهرست مطالب

بررسی سختی آب در دستگاه های اسپرسو ساز

اگر میخواید بدونید TDS متر چیست باید از اینجا شروع کنیم که آب شرب خانگی و یا هر آب شربی قبل از تسویه مقدار سختی در خود دارد، که این سختی هنگامی که آب می جوشد و خنک میشود باعث بروز املاح در ظروف ما است. مقدار واحد سختی آب SCA  یا به عبارتی Total Dissolved soild است که با واحد ppm قابل شناسایی است. سختی آب در شهر های مختلف بر اساس املاح ممکن است تا اعداد حدود 700 pm یا بیشتر هم برسد، درصورتی که که طبق استاندارد SCA سختی آب برای دستگاه های اسپرسو ساز بین حدود 75 الی 250  ppm است.

 TDS متر چیست؟

سختی بالای این اعداد باعث over  شدن طعم قهوه (که ممکن است یک طعم سوخته یا تلخ پیدا کند)، و پاین تر از اعداد باعث flat شدن و آزاد نشدن طعم و عطر قهوه هنگام عصاره گیری بشود. پس در فرایند تولید و عصاره گیری هم حتی نیاز به سختی آب داریم نه سختی بسیار زیاد و نه کم، چاره چیست؟به یک دوراهی میرسیم اولی با سختی بالای نزدیک به 250 که باعث رسوب در دستگاه و کم بودن سختی باعث از بین بردن طهم و عطر عصاره گیری، پس طبق تجربه شخصی اعداد بین 110 الی 130 ppm  سختی مناسبی برای کنترل کردن هر دو مورد است، (1-سلامت دستگاه 2- عطر وطعم ).

بر اساس توضیحاتی که دادیم پس در جواب سوال اینکه TDS متر چیست؟ میتواند گفت، سختی آب رو با دستگاهی به نام TDS متر اندازه میگیرند.

باید در نظر داشته باشید که حتما سختی آب  دستگاه بعد از تسویه و قبل از ورود به دستگاه اسپرسو ساز  اندازه گیری بشود. اشتباه رایج گرفتن سختی آب از سر هدگروپ هاست، آب جوش باعث حرکت سریع جنبش مولوکولی آب میشود و این عمل دستگاه را به خطا می اندازد.

سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول در خصوص این مقاله

[wp-faq-schema accordion=1]

دیدگاهی در مورد “TDS متر چیست؟

  1. ممنون از سایت فوق العادتون

    1. نظر لطف شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من